Kominki ogrodowe

Zajmijmy się dzisiaj bardzo miłymi, funkcjonalnymi i klimatycznymi dodatkami do ogrodu lub tarasu – kominkami ogrodowymi! 

Spędzanie wolnego czasu na ogrodzie to wspaniała sprawa, w szczególności wieczorami, kiedy ucicha ruch uliczny, ludzi na chodnikach jest mniej i coraz bardziej słychać nocne odgłosy przyrody. Niestety wiosna jaka jest każdy wie, za dnia skwar leje się z nieba a późne godziny są nieprzyjemnie chłodne. Kominki ogrodowe to wspaniałe udogodnienie i nasz największy sojusznik do walki z zimnem.

Dlaczego kominki to lepsza opcja od ognisk? Po pierwsze nie niszczą podłoża i nie wymagają specjalnie przygotowanych miejsc, abyśmy mogli z nich korzystać. Dodatkowo większość kominków jest w pełni mobilna i możemy je bezproblemowo przenosić z miejsca na miejsce, dzięki wygodnym uchwytom. W jeden weekend ogrzewamy towarzystwo na tarasie, by za tydzień przenieść się pod altankę w ogrodzie, razem z kominkiem, żaden problem.

Wiadomo, są inne sposoby ogrzania się, na przykład nowoczesne promienniki. Jednak na pewno nie dadzą nam takiej frajdy jak kominek, gdzie dorzucamy drewna i słuchamy jego przyjemnego trzasku. Materiały, z których wykonane są kominki bardzo długo oddają ciepło, dlatego możemy kominek rozgrzać i do końca wieczoru cieszyć się przyjemnym ciepełkiem.

Jakie rodzaje kominków możemy wybierać i czym one się różnią? Główną różnicą między nimi jest materiał, z którego są wykonane, może to być np. stal, żeliwo, ceramika czy stal kortenowska (stale rdzewiejąca). Wszystkie oddają ciepło równie dobrze, jedynie mogą występować różnice w ich trwałości. Co do designu – wybierać możemy między bardziej klasycznie wyglądającymi kominkami żeliwnymi, malutkimi kominkami ceramicznymi czy nowoczesnymi, stożkowatymi kominkami nowoczesnymi.

Sam mam w ogrodzie kominek ceramiczny, co ciekawe da się na nim grillować, dzięki małemu ruszcikowi i jest to na prawdę świetna sprawa, kominek jest bardzo praktyczny i sprawdził się w niejeden wczesnowiosenny wieczór.

Jedna myśl na temat “Kominki ogrodowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s