Nowinka w ogrodzie – gazowe paleniska ogrodowe

Zostajemy w temacie ogrzewania przestrzeni ogrodowej, tym razem prezentuję Wam bardzo ciekawą i stylową technologię – paleniska gazowe. Jak sama nazwa wskazuje, koniec z tradycyjnym podejściem do rozpalania ognia na ogrodzie, czy tarasie (w przypadku kominków), teraz wystarczy jedynie mała butla gazowa, jedno pokrętło i voilà, przyjemne ciepełko już bije z naszego paleniska. Co ciekawe jest to technologia tak bezpieczna, że płomień, powstały w wyniku włączenia paleniska, nie wydziela żadnych iskier, które mogłyby nas poparzyć i dymu, który uciążliwie gryzłby w oczy. Oczywiście pamiętajmy, że butlę z butlą gazową należy się delikatnie obchodzić i zachowywać podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Sama obsługa paleniska jest banalnie prosta, po nieskomplikowanym podpięciu butli, pozostaje nam tylko operowanie jednym pokrętłem, które pozwala nam na wzniecenie płomienia i regulowanie jego wysokości. Palenisko wypełniamy kamieniami wulkanicznymi i polanami ceramicznymi, materiałami, które są niepalne i służą jedynie jako ozdoba, aby palenisko wyglądało bardziej naturalnie.

Do wyboru mamy różne akcesoria, takie jak skrzyneczka na butlę gazową, półka boczna, na której bez problemu postawimy np. butelkę wina, zamontować możemy także pojemnik na lód czy gazetownik. Dodatkowo, jeśli przeszkadza nam wąż, który doprowadza gaz do butli istnieje możliwość zamontowania specjalnej maskownicy. Co ciekawe, istnieje możliwość dokupienia rusztu, na którym możemy upiec sobie mięso. Jego ryflowana powierzchnia zapobiega kapaniu tłuszczu na blat paleniska gazowego.

Palenisko świetnie sprawdzi się na tarasie, gdyż zaprojektowane jest w formie stylowego stolika. Konstrukcja jest bardzo stabilna i solidnie wykonana, przy odpowiedniej eksploatacji na pewno posłuży nam przez długie lata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s