Piękne ozdoby – fontanny ogrodowe

Dla jednych jest to ozdoba, którą muszą mieć, inni widzą w tym kicz i zbędny obiekt, który trzeba będzie tylko myć, kiedy się pobrudzi. A szkoda, ponieważ fontanny ogrodowe to jedna z najlepszych rzeczy w jakie możemy wyposażyć nasz ogród. 

Nie trzeba być wielkim estetą o artystycznej duszy, by docenić fontannę ogrodową, wystarczy jej posłuchać. Klienci w większości przypadków kupują je nie po to, by cieszyły oczy, lecz koiły uszy dostojnym dźwiękiem szumiącej wody. Każdy model wyposażony jest w dysze, które z których woda może wypływać pod różnym ciśnieniem, ujmując to prościej – w zależności od rodzaju dyszy i jej mocy, woda może szumieć lub kapać. Jest to oczywiście element wymienialny, także jeśli komuś znudzi się kapanie wody, może dysze wymienić na inne, aby otrzymać nowy dźwięk. Chyba nie muszę się rozpisywać, jak relaksującym doznaniem jest powrót wieczorem do domu i gdy po całym dniu pracy, ze szklanką czegoś dobrego w dłoni, zasiadamy na swoim tarasie, rozsiadamy się wygodnie i wsłuchujemy w kojący, niczym niezaspokojony szum wody.

Odpowiednio zaaranżowane, fontanny ogrodowe wyglądają świetnie w każdym ogrodzie. Ich rodzajów jest cała masa, może to być prosty, mały kształt lub szczegółowa rzeźba kobiety z dzbankiem, z którego wylewa się woda. Do tego dochodzą warianty kolorystyczne, których jest osiem, mamy tu ciepłe oraz chłodne barwy, które powinniśmy dopasować do elewacji, czy innych ozdób na naszym ogrodzie.

Musimy pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na fontannę, warto poprosić o pomoc przysłowiową „złotą rączkę”, gdyż zamontowanie jej nie należy do najłatwiejszych zadań i osoba, która nie posiada żadnych zdolności manualnych, polegnie już na starcie. Poza tym, warto trzymać się zasady”raz a dobrze”, ponieważ poprawnie zamontowana fontanna będzie służyć nam przez długie lata.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s