Akcesoria i rośliny na tarasie drewnianym

Taras każdemu z nas kojarzy się z miejscem wręcz stworzonym do odpoczynku i relaksu. Chyba każdy lubi się opalać, oddychać świeżym powietrzem, obserwować naturę i popijać zimny napój. Wyróżniamy wiele rodzajów tarasów, m.in. zbudowane z drewna, kamienia czy kostki brukowej. Jednak jedyny i niepowtarzalny urok posiadają tarasy z drewna egzotycznego,które zapewniają wygodę i komfort użytkowania i nie wymagają od nas przesadnej pielęgnacji ich powierzchni. Drewno egzotyczne świetnie sprawdza się przez bardzo długi okres i wyróżnia się niezwykle wysoką odpornością na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Jeśli chcemy, aby deska wyglądała świeżo możemy dwa razy w roku ją zaolejować, aby zapobiec patynowaniu i szarzeniu jej powierzchni. Taras z drewna egzotycznego możemy zagospodarować np. meblami obiadowymi Palermo, które dzięki swojej ciemnej kolorystyce, dużym i wygodnym fotelom, nie tylko podczas spożywania posiłku, ale również podczas wielogodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu, pomagają odpocząć kręgosłupowi i naszemu organizmowi nie powodując zbędnego ucisku.

Następnym krokiem jaki możemy wykonać w aranżacji tarasu jest ustawienie donic Bordo wysokich na 75 cm, które są niezwykle odporne na zmieniającą się pogodę i promieniowanie UV. Posiadają one niebanalny kształt, oczywiście do koloru tarasu najbardziej będą pasować obiekty wyróżniające się, czyli w kolorze intensywnej czerwieni. Obsadzić możemy je Bakopą białą, która idealnie nadaje się na balkon czy taras, lubi słoneczne stanowiska i próchniczą glebę, oraz Pelargonią wielokwiatową (stojącą) w kolorze bordo, tworzącą z reguły jedną, nierozgałęzioną łodygę z dużymi ząbkowanymi liśćmi, posiadającą również duże kwiatostany (baldachy), kwiaty osiągają średnice nawet do 5cm, świetnie nadaje się na taras.

Dzięki niebanalnemu wyglądowi tarasu egzotycznego, prostym meblom i nieregularnym donicą Bordo w intensywnym kolorze czerwieni, możemy spełnić swoje marzenie w postaci prostej, a zarazem atrakcyjnej dla oczu powierzchni wypoczynkowej w ogrodzie, której każdy będzie nam zazdrościł.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s