Szklarnia drewniana jako ozdoba ogrodu

Szklarnie z drewna nadają ogrodowi niezwykłego charakteru i stylu. Jeśli posiadasz już własny ogród, ale nie wiesz jak zaaranżować w nim szklarnię, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Szklarnia to nie tylko miejsce na uprawę warzyw, ziół czy kwiatów, świetnie posłuży nam do czystej rekreacji, czytania książki przy filiżance kawy w chłodniejsze dni, lub do uprawy hobbystycznej roślin tropikalnych takich jak np. kaktusy, storczyki, skrzydłokwiaty i wiele innych. Jeśli masz już dość siedzenia w domu, w czterech ścianach przed telewizorem oglądając kolejny raz ten sam film, zmień coś i zainwestuj w ozdobę ogrodu, która przyniesie nie tylko korzyści związane z plonami i własną ekologiczną uprawą, ale również satysfakcję i poprawi psychiczne i fizyczne samopoczucie twojego organizmu. Plonami ze szklarni będziesz mógł obdarować rodzinę, znajomych i przyjaciół, oczywiście „chwaląc” się, że sam wyhodowałeś takie cuda w ogrodzie. Właśnie dlatego najbardziej ekologicznym i naturalnym produktem do budowy szklarni jest drewno np. cedrowe. Szklarnie ogrodowe z tego typu materiału nigdy nie wyjdą z mody i z czasem stwierdzisz, że trwałość i solidność są największym ich plusem. Produkt ten nada wyglądowi ogrodu „to coś”, co ciągle będzie przyciągało uwagę i na pewno nie będziesz musiał wstydzić się po dłuższych latach użytkowania, że jest brzydki i nieestetycznie wygląda, ponieważ drewno z czasem zaczyna patynować, co dodaje jeszcze ciekawszego efektu estetycznego. Szklarnia świetnie komponuje się w centralnym punkcie ogrodu, wokół może zostać obsadzona odmianami kolorowych kwiatów np. kosaciec bródkowy, kosaciec syberyjski, kosmos, łubin trwały lub niskimi odmianami traw takich jak np. Czerwona trawa ‚Red Baron’, Rozplenica japońska, Proso rózgowate i wiele innych.

Rośliny w szklarni można uprawiać w gruncie, na stołach w skrzynkach i doniczkach. W środku mogą znajdować się częściowo stoły do uprawy i pułki na rośliny oraz krzesło ze stolikiem , abyśmy mogli bezpośrednio doglądać i pielęgnować naszą uprawę w każdej porze roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s