Kominek ogrodowy z funkcją grilla

Projektując ogród warto wydzielić w nim powierzchnie rekreacyjne i użytkowe, potencjalne miejsca na odpoczynek i chwile relaksu. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb, powierzchnie możemy obsadzać różnoraką roślinnością, wydzielać ścieżki i wodne kaskady, możliwości jest wiele i tylko od nas zależy jak je wykorzystamy. Dla urozmaicenia przestrzeni warto stworzyć altanę ogrodową lub taras drewniany, które staną się naszą osobista oazą spokoju. Zagospodarowując przestrzeń w altanie lub urządzając taras powinniśmy zadbać o detale np. meble, paleniska, grille itp.

Dzisiejszy wpis poświęcę przede wszystkim funkcjonalności i możliwościom kominków z wbudowanym grillem.

Kominek ogrodowy jest rozbudowaną wersją grilla ogrodowego. Może być wykorzystywany również jako wędzarnia czy suszarnia do wędlin. Na ruszcie możemy przyrządzać mięso, warzywa lub ryby. Świetnie sprawdza się w chłodne wieczory oraz jako ochrona przed natrętnymi owadami. Płomienie tworzą przyjemny, naturalny klimat do odpoczynku i relaksu. Warto zainwestować w obiekty murowane lub wykonane z całkowicie odpornej na zmienne czynniki atmosferyczne stali.  Tego typu produkty świetnie prezentują się na tarasach i w zacisznych miejscach ogrodu.

Kominki ze stali kupimy już od kilkuset złotych w zależności od wielkości i dodatkowych elementów. Przed wybraniem miejsca powinniśmy sprawdzić czy jest ono osłonięte od wiatru i w bezpiecznej odległości od np. elewacji budynku. Powierzchnia, na której go postawimy powinna być płaska.. Pamiętajmy, że kominek powinien przede wszystkim tworzyć harmonijną całość z otoczeniem domu i jego bryłą.

Kilka ważnych porad dotyczących pielęgnacji kominków ze stali.

Pamiętajmy, że po każdym grillowaniu, po jego ostygnięciu, najlepiej na drugi dzień, opróżnić zawartość popielnika za pomocą metalowej łopatki, następnie wyczyścić ruszt i uzupełnić porąbane drewienka w kieszeni, czyli dolnej części kominka specjalnie do tego przeznaczonej. Po odpowiednim wysprzątaniu, kominek można pozostawić na zewnątrz bez obaw, ponieważ stal jest bardzo trwałym i odpornym materiałem na zmienne czynniki atmosferyczne i niszczenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s