Igloo ogrodowe

Szukasz czegoś oryginalnego do ogrodu? Nie chcesz by zajmowało dużo miejsca ale było łatwe w zmienieniu położenia, jednocześnie chroniące przed słońcem i deszczem.?Przedstawiam nowoczesne igloo ogrodowe.

Igloo zazwyczaj kojarzy się z zimą, grubymi ubraniami i zabawami na śniegu. Ja proponuję nowoczesną alternatywę na bazie geometrycznej budowli, która tworzy przezroczystą kopułę. Tego typu przestrzenny pawilon posiada nie tylko powierzchnię, na której możemy hodować rośliny, ale również odpoczywać, przyjmować gości lub stworzyć kącik zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu. Konstrukcja jest tak zbudowana, aby można było łatwo ją przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu. Parametry wielkościowe pawilonu to średnica 3,6 m, wysokość 2,2 m, wejście 1.8 x 0,7 m. Całkowita powierzchnia wynosi natomiast 10 m2, a masa 25 kg. Do każdego modelu dołączona jest przejrzysta instrukcja montażowa. Wystarczą dwie osoby i dwie wolne godziny by zmontować to „cudo” we własnym ogrodzie. Stelaż zbudowany jest ze specjalnego systemu połączeń bez śrub, by łatwo i skutecznie uporać się z konstrukcją. Igloo jest w pełni odporne na zmienne czynniki atmosferyczne, wytrzymuje napór śniegu do 40kg i podmuchy wiatru 50–62 km/h. Jest bardzo trwałym obiektem posadowionym na bazie fundamentowej lub specjalnych klamrach. Daje cień i przyjemnych chłód w ciepłe i parne dni, a w zimie ciepło, gdyż wytwarza odpowiednią stałą temperaturę wewnątrz. Do wymiany powietrza w środku służą również specjalne otwory wentylacyjne, pomagające w uzyskaniu odpowiedniego świeżego powietrza.

07d_wnetrze-igloo-ogrodowe

Mówi się, że odpoczynek wśród zieleni dodaje energii i uspokaja organizm. Siedząc pod zadaszeniem ogrodowego igloo mamy pod kontrolą wszystko co dzieje się wokół niego. Dlatego spokojnie możemy pracować w środku, gdy dzieci bawią się w ogrodzie. Świetnie sprawdzi się również na romantyczne kolacje we dwoje pod gwiazdami.

Pamiętajmy jednak, że wewnątrz nie możemy rozpalać żadnego ognia, gdyż pokrywa zbudowana jest z foli. Występują również dwa inne warianty pokryciowe, dzięki którym igloo może przerodzić się w stylowy pawilon lub przewiewny namiot.

Jeśli chcesz posiadać coś oryginalnego i nowoczesnego, a nie podobają ci się klasyczne rozwiązania w ogrodzie typu altany, wiaty i szklarnie, to Igloo ogrodowe będzie jego idealnym dopełnieniem, wpasowując się do wystroju balkonu, tarasu czy wnętrza ogrodowego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s