Trawa z rolki – podstawowe porady

Sadzenie trawy z siewu jest czasochłonne i nie mamy pewności, czy wyrośnie nam bujny trawnik, czy kilka kępek, ponieważ większość nasion zjadły ptaki. Zapraszamy do poradnika, w którym przedstawimy bliżej temat trawy z rolki. 

Dlaczego trawa z rolki? Ponieważ jej ułożenie jest szybkie, wygodne i daje natychmiastowy efekt, bez żadnego czekania. Abyśmy mogli układać trawę, potrzebujemy wyrównać pod nią teren, posprzątać kamienie, gałęzie i śmieci. Bardzo mile widziana jest gleba przepuszczalna, ale nie jest to klucz do sukcesu. Są to jedyne, najważniejsze przygotowania jakie musimy przeprowadzić. Następnie, kiedy dotrze do nas dostawa trawy, należy ją jak najszybciej ułożyć, pamiętajmy, że jest to towar żywy i już ciężką próbą dla niej jest dostawa, w końcu jeden dzień leży jako ładunek w samochodzie, dlatego nie układając jej od razu, ryzykujemy, że trawa po prostu umrze.

Na wyrównanym terenie kładziemy rolki trawy, przelewamy je wodą tak, aż woda zacznie wypływać drugą stroną, tak gdzie trawa ma korzenie. Podczas wycinania trawy na plantacji, korzenie ulegają uszkodzeniom, dlatego rozłożone płaty trawy muszą być dobrze dociśnięte do ziemi, pomoże nam w tym walcowanie. Jeśli na zewnątrz trwają mocne upały, trawę należy podlewać nawet kilka razy dziennie, aby ciągle była wilgotna. Przez pierwsze trzy tygodnie musimy bardzo dokładnie sprawdzać, czy trawa w jakimś miejscu nie przysycha, jeśli tak, od razu to miejsce podlewamy.

Kiedy miną trzy tygodnie trawa powinna być już ukorzeniona, możemy śmiało ją kosić i korzystać z niej. Obowiązuje nas od tej pory standardowa pielęgnacja, taka sama jak w przypadku trawy z siewu. Dodatkowo, jeśli na samym początku, pod trawą z rolki została umieszczona siatka przeciw kretom, możemy cieszyć się trawnikiem bez charakterystycznych, denerwujących kopców.

Jedna myśl na temat “Trawa z rolki – podstawowe porady

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s