Baseny ogrodowe poprawiające figurę i samopoczucie

Basen w ogrodzie jest świetnym rozwianiem na upalne dni, a dzięki odpowiednim akcesoriom może służyć nam od wiosny do jesieni. Planując budowę basenu w ogrodzie powinniśmy przede wszystkim zastanowić się gdzie powinien zostać ustawiony i czy miejsce to będzie odpowiednie pod względem wszystkich parametrów.

Basen ogrodowy powinien być ustawiony z daleka od wysokich drzew, z odpadającymi liśćmi i igłami oraz dużymi systemami korzeniowymi które mogły by przebić nieckę, oraz na prostym terenie bez wybrzuszeń. Jeśli chcemy zapewnić czystość wody w niecce przez długi czas warto zainwestować w zadaszenie basenowe, które zapewni nie tylko ochronę przed zanieczyszczeniami, ale również  pomoże w podgrzewaniu wody bez dodatkowych kosztów.

Ostatnio najczęściej wybieranymi nieckami basenowymi są modele tworzone z wysokiej jakości poliestru, gdyż niecka jest dostarczana do klienta w całości, łatwa w montażu i zamocowaniu instalacji. Całkowicie bezpieczna i wygodna konstrukcja dopasowana do potrzeb klienta. Występuje wiele niecek o różnych kształtach z odpowiednimi siedziskami lub dużą powierzchnią do pływania. Cały czas montażu trwa niecałe 3 godziny (od wykopu do wykończenia otoczenia basenu).

Dbając o czystość naszego basenu powinniśmy pamiętać o kilku ważnych aspektach, jak oczyszczenie z liści, tak aby dno basenu się nie odbarwiało, przy dodaniu środków z chlorem musimy odczekać co najmniej 6 godzin przed kąpielą, dlatego najlepiej robić to wieczorem przy włączonym filtrze, należy regularnie czyścić dno basenu odkurzaczem lub ręcznie oraz pozbywać się kamienia z filtrów co pozwala w dłuższym jego użytkowaniu. Temperatura w basenach ogrodowych nie powinna przekraczać 30℃. Szczególnymi zaletami basenów poliestrowych jest, elegancja, modna forma, gładka powierzchnia niecki łatwe czyszczenie, przemyślany kształt, odpowiednie, wygodne schody, możliwość stworzenia podświetlanej niecki z różnymi udogodnieniami.

Dlaczego warto mieć basen?

Nic tak nie pomaga, jak odprężenie się w przy domowym basenie po ciężkim dniu w pracy, a zalety poprawiające krążenie, sprawność mięśni i odciążenie kręgosłupa są dodatkowymi atutami. Pływanie bowiem pełni rolę profilaktyczną i rehabilitacyjną, poprawiającą sprawność i wygląd całego ciała. Nawet jeśli nie umiesz pływać możesz poćwiczyć w wodzie, wysmuklić i wymodelować figurę. Zalet pływania jest wiele, dlatego warto zainwestować w przydomowy basen, całkowicie ekologiczny i bezpieczny dla środowiska.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s