Grille ogrodowe – kilka wskazówek

Za oknem pomału natura rodzi się do życia, drzewa puszczają pąki, ptaki śpiewają, dzień staje się coraz dłuższy i cieplejszy. Z tym wszystkim wiąże się również tak wyczekiwany przez nas czas weekendowy odpoczynek w ogrodzie, w gronie znajomych i rodziny, przy pysznych potrawach z grilla. Dziś przyjrzymy się proponowanym rodzajom grilli ogrodowych, na których możemy stworzyć nie tylko potrawy mięsne ale również słodkie i słone przekąski.

Grille ogrodowe to bardzo funkcjonalne akcesoria w przydomowym ogrodzie, które świetnie sprawdzają się w ciepłe i chłodne wieczory, uzupełniając spotkania weekendowe o różne, pyszne potrawy.

Jaki powinien być grill ogrodowy?

Przede wszystkim grill ogrodowy powinien spełnić szereg wymagań, takich jak stabilna konstrukcja, zabezpieczanie prze poparzeniem, duży, solidny ruszt i ociekacz do tłuszczu, aby czyszczenie urządzenia było proste i szybkie. Grille budowane są najczęściej z materiałów takich jak metal, stal, beton czy kamień. Grill nie musi nam służyć jedynie do opiekania potraw, może być również naturalnym miejscem na ogrzanie w chłodne wieczory czy zadumę przy widoku pomarańczowych „języków” płomieni. Miejsce jakie wybierzemy dla naszego produktu powinno być otwarte, nie zarośnięte trawą czy niskimi krzewami oraz w bezpiecznej odległości od elewacji budynku.

Niezależnie od tego jaki model  zostanie przez nas wybrany, powinien spełniać wszystkie indywidualne potrzeby. Warto zwrócić uwagę na nowoczesne grille biesiadne, które podbiły serca Skandynawów swoją prostotą, minimalistycznym wyglądem a jednocześnie funkcją korzystania z nich przez cały rok, bez obawy zniszczenia przez zmienne czynniki atmosferyczne. Szereg akcesoriów które dostępne są razem z paleniskiem, zapewnią tworzenie takich „frykasów” jak gofry, popcorn i tosty, oczywiście wszystko to można zrobić całkowicie sam na świeżym powietrzu. Natomiast grille metalu, posiadają bardzo duży ruszt i masywną stabilną lekko pozłacana konstrukcje na której możemy wykonać potrawy dla dużej ilości osób. Jeszcze jednym bardzo funkcjonalnym modelem grilla wolnostojącego są obiekty budowane z betonu architektonicznego, na pierwszy rzut oka wyglądają na masywne i ciężkie konstrukcje, nic bardziej mylnego są stosunkowo lekkie, a dzięki dużej ilości dodatkowych schowków pomieścimy wszelkiego „maści” artykuły spożywcze i pomagające podtrzymać ogień. Ostatnim produktem jaki znalazł swoje zastosowanie we wnętrzu altan ogrodowych jak i poza nimi są grille ogrodowe skandynawskie idealne na rodzinną rozrywkę, wyróżniające się przede wszystkim ciekawym masywnym i trwałym wyglądem oraz dużym rusztem. Konstrukcja jest wykonana całkowicie z grubej, trwałej Fińskiej stali, zapewniającej nowoczesny wygląd przez długie lata.

Niezależnie od tego jaki model grilla wybierzemy, powinniśmy zapamiętać jedną, ważną rzecz, powinien on cieszyć nas i naszych bliskich swoją funkcjonalnością i nie odstraszać wyglądem.

Prosta marynata do karkówki i żeberek na grilla.

Plastry karkówki lub drobne żeberka. Marynata: Olej, dwa/trzy ząbki czosnku, pieprz, sól, papryka według uznania i pokrojona natka pietruszki. Mięso w marynacie powinno zostać wstawione do lodówki na minimum 3 godziny przed upieczeniem na grillu. Smacznego!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s