Smaczne urozmaicenie – grille ogrodowe

Przestrzeń na naszym tarasie czy ogrodzie urozmaicić możemy o najróżniejsze akcesoria, jedne bardziej funkcjonalne, inne mniej. Dzisiaj skupimy się na niekoniecznie zdrowym, ale bardzo smacznym sposobie na spędzenie wolnego czasu. 

Za oknem pogoda zaczyna się poprawiać, temperatura jest coraz przyjemniejsza i mamy większą ochotę na spędzanie czasu wolnego na zewnątrz. Grille ogrodowe to świetne rozwiązanie jeśli lubimy całą zabawę związaną z przygotowaniem potraw ale i grilla, trzeba w końcu doprowadzić do porządku ruszt, wynieść popiół z paleniska, (swoją drogą jest to dobry nawóz) umyć je, wszystko poskładać, rozpalić i pilnować przez jakiś czas, po czym dopiero możemy przystąpić do pieczenia. Nie każda osoba uznaje za atrakcyjne stanie przy grillu, pilnowanie jedzenia, żeby się nie spaliło, zmniejszanie płomienia, a po wszystkim śmierdzieć dymem.

Ja osobiście grillowanie bardzo lubię, kojarzy mi się to jedynie z ładną pogodą, wolnym czasem i zimnym napojem w ręce. W zależności od tego, jakiego grilla posiadamy, czynność ta może być wygodniejsza, lub nie. Małe, tanie grille są dobre jeśli chcemy je zabrać ze sobą nad np. rzekę, ale jeśli chcemy zaprosić grupę znajomych czy rodzinę, dobrze jest posiadać przy domu grilla, przy którym będzie nam się wygodnie gotowało.

Grill ogrodowy powinien posiadać palenisko wysokie na tyle, żebyśmy mogli przy nim stać wyprostowani, upieczenie dużej porcji mięsa zajmuje trochę czasu, a schylanie się w stronę paleniska żeby obrócić mięso nie jest wygodne. Grillowanie powinno sprawiać nam przyjemność a nie być karą, po której będą bolały nas plecy. Kolejną rzeczą są półki przy palenisku, na których możemy położyć sobie tackę lub miskę, na której przynieśliśmy potrawy, lub na którą położymy gotowe jedzenie. Niezbyt wygodne jest trzymanie naczynia w jednej ręce i w drugiej układanie go, dlatego półeczki to bardzo komfortowy dodatek do naszego grilla.

Świetnie by było, gdyby pod paleniskiem znajdowała się komora, w której będziemy mieli pod ręką węgiel, drewno czy rozpałkę. Dzięki temu wszystko zrobimy w jednym miejscu, nie musimy iść po węgiel do np. garażu, po czym wszystko musimy znowu odnieść na miejsce. Oszczędza to nasz czas i jest bardzo dobrym rozwiązaniem, w końcu nie każdy lubi sprzątać całe stanowisko na drugi dzień, w szczególności jeśli poprzedni dzień był zakrapianą imprezą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s