Plac zabaw – zabawa z naturą

Budując kompleksy wypoczynkowe czy hotele, nie zapominajmy o rozrywce dla najmłodszych. Dzieci nie mające miejsca na zabawę mogą przeszkadzać dorosłym w odpoczynku na wakacjach. Opowiem dzisiaj o inwestycjach jakimi są place zabaw dla dzieci. Zapraszamy do lektury.

Nie raz, nie dwa spotkaliśmy się z miejscem podczas spaceru z rodziną, czy podczas weekendu,  które jest totalnie nie przystosowana dla większej rodziny? Dzieci często w takich miejscach nudzą się i nie mają możliwości integracji z rówieśnikami, co skutkuje niezadowoleniem z wyjazdu dziecka jak i rodziców, którzy nie mogą choć na chwile usiąść i odpocząć. Warto zatem wygospodarować wśród swojego pensjonatu mały placyk do zabawy dla maluchów, wyposażony chociaż w niewielki domek ogrodowy ze zjeżdżalnią wprost do piaskownicy i niewielką huśtawkę oraz bujak sprężynowy. Dzięki takim małym rzeczom na buziach dzieci pojawi się szeroki uśmiech, a rodzice w spokoju odpoczną. Oczywiście warto pamiętać, że każdy plac zabaw i każda zabawka, która się w nim znajduje powinna być całkowicie bezpieczne i posiadać wszelkie certyfikaty, dopuszczające do użytku dla dzieci. Kolejnym ważnym aspektem jest to, żeby po budowie placu zabaw sprawdzać co jakiś czas czy części nie zostały uszkodzone czy popękane, ponieważ każde nawet najmniejsze uszkodzenie może zrobić krzywdę dziecku. Maluchy uwielbiają kolorowe zabawki, dlatego ich kolorystyka powinna być w intensywnych barwach, zachęci to dzieci do zabawy. Warto również zadbać o odpowiednią nawierzchnię wykonaną z miękkich zrębków ococolor lub gumowej maty dostępnej w różnych kolorach. Te dwa materiały świetnie sprawdzają się przy amortyzowaniu upadów i zapobieganiu skaleczeń czy otarć, można również wykonać podłoże z prostszych rozwiązań, takich jak piasek czy drobny żwirek( często również dostępny w różnych kolorach). Na koniec warto, ale nie trzeba, wykonać wokół placyku niskie ogrodzenie z płotku drewnianego lub innego bezpiecznego materiału.

Tak wiec plac zabaw nie tylko uczy integracji z rówieśnikami, ale również pomaga w odpowiednim rozwoju układu ruchowego i mięśniowego u dziecka, który jest tak często zaniedbywany przez rodziców, dających dziecku do ręki tablet czy telefon, żeby sobie pograły i dały już spokój, ale często takie decyzje właśnie skutkują tym, że dziecko nie jest w żadnym stopniu aktywne ruchowo, wiec pomyślmy chociażby o tym, jak my bawiliśmy się w dzieciństwie i zapewnijmy dziecku odrobinę zabawy na świeżym powietrzu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s