Zbiorniki na deszczówkę dekoracyjne

Twoje rośliny słabo rosną, mimo używania preparatów poprawiających wartości odżywcze gleby? Zastanawiasz się jak im pomóc i stosujesz wszelkiego rodzaju nawozy, a może jeszcze bardziej im przez to szkodzisz. Pomyśl może twój problem z roślinami leży u samego źródła, zadaj sobie podstawowe pytanie: czym podlewasz rośliny? Oczywiście pewnie jak w większości przypadków, wodą z kranu, która przystosowana jest do spożycia przez człowieka, a nie roślinę. Ona potrzebuje wody niefiltrowanej, niechlorowanej i naturalnej. Właśnie dlatego postanowiliśmy zająć się dziś tematem magazynowania i wykorzystywania wody deszczowej w ogrodzie przydomowym, jej właściwościami oraz płynącymi oszczędnościami jakie można zyskać z jej użytkowania.

Po pierwsze w przyrodzie jak w życiu, występuje ład i harmonia, pomagająca w odpowiedniej odbudowie i wzroście nowych roślin za pomocą naturalnych składników mineralnych, występujących w glebie. Aby życie na ziemi mogło się odradzać, a ogrody zachwycać zielenią i zapachami pięknych kwiatów potrzebny jest deszcz, który zawiera odpowiednie pierwiastki pochodzenia naturalnego. Jeśli chcesz zapewnić swoim roślinom balkonowym i ogrodowym odpowiednie nawodnienie i składniki odżywcze bez sztuczności oraz zachować piękny wygląd ogrodu, odpowiednim rozwiązaniem będzie zakup dekoracyjnego zbiornika na deszczówkę. Produkty w naszej ofercie posiadają odpowiednie podłączenie do rynny, z filtrem, zapewniające naturalne oddzielenie wody magazynowanej w pojemniku, od zanieczyszczeń w postaci liści i drobnych gałęzi.  W dolnej  części zbiornika wmontowuje się kranik z 3/4 zaworem w kolorze mosiężnym lub chromowanym, dzięki któremu pobór wody stanie się banalnie prosty. Głównym zaletami i możliwościami jakie daje magazynowana woda deszczowa to, oszczędny sposób na podlewanie ogrodu, ponieważ zmniejsza wydatki związane z pielęgnacją nowo założonego trawnika i roślin, brak narażenia sadzonek na chrobry i bakterie, które mogą występować w wodzie z kranu, niskie pH pozwalające czerpać rośliną najbogatsze składniki odżywcze, umożliwiające naturalny rozwój, odpowiednia temperatura i miękkość, zapewniające lepszą przyswajalność.

Jak magazynować deszczówkę?

Wystarczy zaopatrzyć się w beczkę lub wiadro i podstawić pod rynnę, jest to najtańszy sposób lecz mało praktyczny, gdyż przy otwartym zbiorniku z wodą stojącą lubią rozwijać się siedliska komarów oraz  wpadać do środka gałęzie i liście, które z czasem zaczynają gnić, dając nieprzyjemną woń. Dlatego warto zaopatrzyć się w zamykany zbiornik na deszczówkę, który oszczędzi problemów i wydatków oraz pomoże zagospodarować dużą ilość naturalnej wody deszczowej, jednocześnie wyglądając estetycznie np. jak ścięty pień drzewa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s