Taras z kompozytu jako ekologiczna alternatywa

Materiał, który nie jest w 100% naturalny, zawiera plastik i inne domieszki jest ekologiczny? Jak najbardziej, zapraszam do artykułu, w którym przyjrzymy się bliżej tarasom z kompozytu. 

Zacznijmy od samego początku, czyli od kwestii technicznych. Deska kompozytowa składa się z mączki drzewnej, PVC i domieszek, które są tajemnicą producentów. Jest to jak najbardziej materiał sztuczny, drewna w takiej desce znajdziemy ok. 40%. Dzięki obecności sztucznych pierwiastków, materiał ten cechuje się bardzo wysoką odpornością na złe warunki atmosferyczne, jego pielęgnacja wymaga jedynie wody, tarasu z kompozytu nie trzeba dwa razy do roku olejować, aby zapewnić mu odpowiednią impregnację. Jest to wybór idealny wręcz dla ludzi, którzy nie lubią pracy fizycznej i nie mają czasu na zajmowanie się otoczeniem wokół domu, w tym tarasu. Kompozyt świetnie prezentuje się także przy zabudowaniach nowoczesnych, dzięki stonowanej i jednolitej palecie barw.

Czy kompozyt jest niebezpieczny dla otoczenia? Absolutnie, jest to materiał, który poddawany może być recyklingowi. Czytałem opinie ludzi, którzy skarżą się, że nagrzany promieniami słonecznymi taras z kompozytu wydziela nieprzyjemny zapach plastiku. Cóż, jeśli oszczędzamy na materiale i decydujemy się na kompozyt wykonany ze słabo jakościowej mieszanki, nie powinniśmy się dziwić, że nie tylko będzie źle pachniał, po czasie może ulec poważnym uszkodzeniom i zniekształceniom. Kiedy decydujemy się na własny taras, zasadą numer jeden jest „nie oszczędzaj na materiale”, ponieważ i tak trzeba będzie zapłacić za niego drugi raz. Lepiej wydać więcej, ale jednorazowo.

Decydując się na taras z kompozytu wyświadczamy też ogromną przysługę coraz mniej gęstym lasom tropikalnym, skąd pozyskiwane jest drewno egzotyczne. Fakt, jest niesłychanie piękne i wytrzymałe, ale jako mieszkańcy tej planety, powinniśmy pamiętać, że nie możemy pozbawić jej zielonych płuc, które utrzymują nie tylko przy życiu nas, zapewniają także prawidłowe działanie całego ekosystemu. Kompozyt występuje w bardzo bogatej kolorystyce i na pewno znajdziemy taki ocień, który będzie chociaż podobny do deski naturalnej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s