Altany ogrodowe dla najbardziej wymagających

Jeśli mamy odpowiedni budżet, wystarczająco dużo miejsca w ogrodzie i podobają nam się altany ogrodowe, warto zastanowić się nad zakupem konstrukcji, która pokryta jest strzechą. Przyjrzyjmy się dzisiaj bliżej tym klimatycznym altanom, które prezentują się niezwykle atrakcyjnie. 

Dlaczego akurat strzecha? Jest to materiał, który ma wiele bardzo pozytywnych właściwości. Przede wszystkim jest bardzo długowieczna i bez problemu będzie trzymać się dachu przez wiele lat. Jedyne co jej może zaszkodzić to ptaki, które mogą wydziobywać małe źdźbła trzciny, jednak potrzeba wielu lat, żeby zauważyć ich wpływ. Dzięki bardzo dobrym właściwościom termoizolacyjnym przebywanie w altanie pokrytej strzechą jest bardzo przyjemne niezależnie od pory roku. W lecie pod altaną znajdziemy schronienie przed palącym słońcem, zimą po rozpaleniu grilla czy pieca, powinno nam być ciepło. Nie musimy się także obawiać, że dach spłonie od jednej iskry, strzecha pokryta specjalnymi preparatami staje się w pełni niepalnym materiałem. Co ważne, strzecha nie wymaga żadnych prac konserwatorskich, przez co taka altana ogrodowa staje się praktycznie bezobsługowa.

Warto zaznaczyć, że altany kryte strzechą to konstrukcje wyjątkowo unikatowe i wpasują się w otoczenia o różnym stylu. Niekoniecznie musimy myśleć o tej konstrukcji jak o uzupełnieniu naszego ogrodu. Jeśli jesteśmy właścicielem hotelu czy restauracji, możemy w taką konstrukcję zainwestować i zapewnić naszym gościom miejsce, w którym urządzą niezapomnianą, prawdziwie słowiańską biesiadę. Altana w tym stylu może zostać zaaranżowana wewnątrz na najróżniejsze sposoby. W środku postawimy duży zestaw drewnianych mebli, kamieniarz wybuduje grill z wędzarnią, piec chlebowy czy mur, który będzie jedną ze ścian. Profesjonalni wykonawcy bez problemu zamontują instalację elektryczna, która zostanie oczywiście odpowiednio ukryta, aby nie zaburzać rustykalnej stylistyki kablami i przewodami. Mamy także możliwość montażu blatów, barów, schodów i antresol.

Wnętrze altany może być staromodne i proste, ale spotkałem się z altanami, wewnątrz których znaleźć można nowoczesny sprzęt grający, duży telewizor, barek i skórzane meble. Najważniejsze, żebyśmy się czuli dobrze i to nam ma się podobać wystrój w środku. Dzięki wspomnianej wcześniej uniwersalności, altana będzie się zawsze prezentować świetnie, na zewnątrz i w środku.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s