Nowoczesne źródło ciepła – biokominki

Nie każdemu podobają się klasyczne kominki ogrodowe, o których wspominałem tutaj jakiś czas temu. Na szczęście istnieje alternatywa dla ludzi preferujących rozwiązania ekologiczne, nowoczesne i praktycznie bezobsługowe. Zapraszam do artykułu poświęconego nowoczesnym biokominkom ogrodowym. 

Zanim przejdziemy dalej, pozwólcie, że dokładniej opiszemy czym są biokominki i czym różnią się od klasycznych kominków. Przede wszystkim, co utrzymuje płomień – tutaj spala się specjalny środek, tak zwane biopaliwo, a nie drewno. Mimo tego, że jest to preparat sztuczny, nie zagraża on ani środowisku ani naszemu zdrowiu. Poza tym, podczas spalania się biopaliwa, ulatniają się głównie dwie rzeczy, para wodna oraz dwutlenek węgla. Jak powszechnie wiadomo, to samo na co dzień wydychamy. Co więcej, po biopaliwie nie zostaje żaden ślad. Nie musimy już czyścić wszystkiego z popiołu i resztek drewna. Jedyne co musimy robić regularnie, to dolewać biopaliwo, poza tym biokominek ogrodowy to urządzenie praktycznie bezobsługowe.

Czy produkty te w ogóle nadają się do ogrzewania? Jak najbardziej, biokominek wytwarza wysoką temperaturę, która umili nam czas spędzany na zewnątrz, podczas chłodniejszych wieczorów. Poza tym, jego jasny płomień klimatycznie oświetli otoczenie, fundując nam niezapomniany pokaz tańczących cieni. Kolejną zaletą biokominków zewnętrznych jest ich wyjątkowa mobilność. Modele są niewielkich rozmiarów i nie należą do najcięższych, dzięki temu przenoszenie ich z ogrodu na taras nie będzie dla nas żadnym problemem. Kolejną kwestią jest to, że kiedy nadejdzie zima, biokominek można zabrać ze sobą do domu i tam z niego korzystać. Jak wspominałem wcześniej opary ze spalanego biopaliwa nie zaszkodzą nam. Co więcej, wilgotność powietrza w pomieszczeniu wzrośnie, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Poza funkcjami praktycznymi, biokominki mogą z powodzeniem ozdabiać nasze otoczenie. Wykonane są w różnych stylach, znajdziemy tu najróżniejsze formy, od okrągłych, przez abstrakcyjne po absolutny powrót do korzeni i mój osobisty faworyt – biokominek wyglądający jak ognisko. Bogactwo dostępnych kształtów i wielkości sprawi, że na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s