Uniwersalne donice podświetlane

Nastała jesień, dni stają się coraz krótsze, mrok wypełnia nasze domy coraz szybciej. Wracając do ciemnego mieszkania po całym dniu pracy ciężko zachować lub odbudować dobry nastrój. Myślę, że donice podświetlane pomogą nam przetrwać ten ciężki, ponury okres. 

Z założenia produkty te dedykowane są głównie naszym ogrodom i tarasom, jednak w pomieszczeniach prezentują się równie dobrze. Donice podświetlane występują w dwóch wariantach. Zewnętrzne mają czarny, izolowany kabel, dzięki czemu nie dojdzie do zwarcia kiedy będzie padał deszcz. Przewód wewnętrznych donic jest znowu biały i jest to jedyna różnica między tymi dwoma wariantami. Całość wykonana jest z lekkiego tworzywa sztucznego, czyli polietylenu. Materiał ten jest bardzo odporny na złe warunki atmosferyczne, dzięki czemu stawiając je na zewnątrz, nie musimy obawiać się, że po kilku tygodniach ich powierzchnia będzie zniszczona.

No ale na początku wspominałem, że bierzemy te donice do środka. Dzięki temu, że są modele wyposażone w wewnętrzną półkę, naszą starą doniczkę (o ile się zmieści) możemy włożyć do środka. Jeśli chcemy posadzić coś od zera, to zdecydowałbym się osobiście na wersję pustą do dołu, wypełnił ją klasycznie keramzytem i ziemią i posadził coś ładnego np. Kalatea falistolistna. W donicach występują trzy rodzaje oświetlenia. Wybierać możemy między żarówkami LED, które mogą świecić w barwie ciepłej lub zimnej. Jeśli wolimy bardziej kolorowe rozwiązania, zdecydować się możemy na żarówkę RGB, która w swojej palecie posiada 16 kolorów i przechodzi płynnie między nimi.

Stawiając taką donicę w rogu pomieszczenia w barwie ciepłej dodamy naszemu pokojowi przytulnego nastroju, w którym upływające wieczorne godziny spędzimy z większą przyjemnością. Dzięki wariantom RGB naszą sypialnię możemy oświetlić na różne, nastrojowe kolory. Doniczki włączamy i kontrolujemy ich barwę na małym pilocie, który jest bardzo prosty w obsłudze. Ich światło nie jest zbyt mocne, nie da się przy nim czytać książki, ale na tyle intensywne aby klimatycznie doświetlić nasze pomieszczenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s