Wybieramy szklarnię do ogrodu

Wybór szklarni w Internecie jest ogromny. Jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem konstrukcji tego typu, będziemy przebierać w setkach, jak nie tysiącach modeli do wyboru. Dzisiaj doradzę jakimi wytycznymi się kierować i jaką szklarnię polecam do ogrodu. 

Zacznijmy od tego, że spotkałem się ze zjawiskiem wykorzystywania nazwy „szklarnia”  w przypadku…tunelu foliowego. Zatem uzgodnijmy sobie, że w tym tekście spotkamy opisy konstrukcji wypełnionych szkłem, nie folią. Skoro formalności mamy za sobą, rzućmy okiem na szklarnie, które spotkamy na swojej drodze podczas poszukiwań modelu dla siebie.

  • Szklarnie poliwęglanowe – w przypadku konstrukcji wykonanych z PCV, zaletą jest bardzo dobra cena, prosty montaż, pocięty, przygotowany do przykręcenia poliwęglan. Konstrukcja ze stali wymaga już dwóch dni pracy i pewnej wiedzy technicznej. Te konstrukcje są idealne dla Klienta, który szuka funkcjonalności, nie pięknego wyglądu. Jeszcze jednym, dużym plusem jest brak konieczności przygotowania fundamentu, np. wylewki betonowej.
  • Szklarnie hydroponiczne – bardzo ciekawe rozwiązanie, które przybyło do nas z Japonii. Urządzenie przypomina przeszkloną skrzynkę, wewnątrz której znajdziemy podstawkę i miejsca na nasionka. Cała uprawa rośnie na nasiąkniętej wodą i odżywką wacie. Wyhodujemy tam różne rodzaje warzyw i ziół, a to wszystko w praktycznie dowolnym miejscu. Doskonałe rozwiązanie dla osób mieszkających w mieście, bez ogródka, w którym mogłaby stanąć klasyczna szklarnia.
  • Szklarnie drewniane – często spotykane w ogrodach angielskich, w polskich znacznie rzadziej. Elegancki styl, piękne wykonanie z dbałością o każdy szczegół – takie konstrukcje są praktycznie niezniszczalne. Cenowo są to jedne z najdroższych szklarni na rynku, jednak jeśli szukamy czegoś, czego nie ma wielu, są to modele, którymi warto się zainteresować.
  • Szklarnie aluminiowe – zdecydowanie najpopularniejsze rodzaje konstrukcji, które wybiera większość ogrodników. Na rynku znajdziemy różne rodzaje szklarni tego typu, których profile różnią się wytrzymałością i jakością wykonania. I tutaj klasycznie, jeśli zależy nam na wysokiej jakości, patrzmy na modele droższe. Decydując się na najtańsze rozwiązanie nie zdziwmy się, jeśli po kilku większych podmuchach wiatru, nasza szklarenka się zawali.

Wymienione rodzaje szklarni to zdecydowanie najpopularniejsze modele, na jakie trafimy. Pamiętajmy, że za wyższą ceną zawsze idzie w parze zadowalająca jakość.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s